slideshow 1 slideshow 1 slideshow 2 slideshow 2

Wi-Tek POE reverse SWITCH gigabit

V tomto videu bych chtěl ukázat kratičký první pohled na reversní POE switch od čínského výrobce Wi-Tek, který umí i VLANy a ostatní věci!

...............

Kategorie: 

Mikrotik nastavení CAPsMAN

V tomto videu jsem ukázal velmi jednoduché prvotní nastavení CAPs serveru s jedním Ap vhodné pro domácí WIFI síť.


...............

Kategorie: 

RB4011iGS+RM

Krátká rozborka co je uvnitř RB4011


...............

Kategorie: 

Spoj MIMOSA B24 vybalení

Podařilo se mi získat spoj MIMOSA B24 od USA výrobce, tedy přesněji vyrobeno v Číně :-)


...............

Kategorie: 

3d Model pro CAP Lite Mikrotik Head

Chtěl jsem si pořídit trochu lépe vypadající WIFI AP do interiéru, problém však nastal, když jsem zjistil že nikde neprodávají žádnou masku pro CAP Lite. Tak jsem se musel pustit do tvoření vlastního výrobku dle návrhu od Mikrotiku.

...............

Kategorie: 

Mikrotik CRS nastavení VLAN

Opět jsem přidal ukázku pro začátečníky jak nastavit přístupovou access VLANu příkladnou 100 na portu ether23.

Další příklad ukazuje jak nastavit porty pro TRUNK VALN s TAGem. Nastavení je hodně jednoduché.


Pokud chcete ukázat něco více napište do komentářů...

Kategorie: 

TPLINK nastavení VLAN

Zde jsou dvě videa jak nastavit L2 switch od výrobce TP-link pro práci s VLAN, které můžete vytvořit na nějakém routeru, příkladně Mikrotik.

Nastavení Access VLAN


Nastavení TRUNK switche

Kategorie: 

Mikrotik LHG 5 první pohled

Nedalo mi a musel jsem si koupit toto zařízení. Jedná se o velmi lehkou anténu pro zákazníky, která je i velmi levná. Anténu jsem už i instaloval a s porovnáním o SXT je o něco ostří na vyzařovací úhel a i s větším ziskem, zhruba o 5dB.
Anténa je prakticky celá z plastu, síto je tvořeno hliníkem nastříkané barvou, což by snad nějaký čas mělo vydržet.

...............

Kategorie: 

SXT RFSXT-85 Economy

Dnes si v tomto krátkém videu ukážeme krátký pohled na CSAT odrušovací plech pro SXT konkrétně SXT RFSXT-85 Economy. Především si ukážeme jednoduchost montáže a další klady tohoto řešení. Skutečné poznatky ale ukáže až reálné nasazení, uvidíme později.
...............

Kategorie: 

Kdy bude verze RouterOS v7 ?

Tato otázka snad zajímá každého. Především každé, který chce používat nějaký novější HW, který nemá podporu ve starém kernelu. Bohužel musím na základě korespondence s Mikrotik supportem sdělit, že dříve jak v druhé polovině roku 2016 nikoli.


...............

Kategorie: 

RB 3011 rychlý pohled

V tomto videu bych chtěl ukázat "novinku", který již byla oznámena cca rok předem, ale neustále se vydání odkládalo.

...............

Kategorie: 

Mikrotik SXT Lite5 ac

Vážení, dlouho jsem čekal na vydání SXT pro 802.11ac verze pro koncové klienty. Dlouho nebylo, musel jsem tak kupovat dražší verzi s licencí L4. Momentálně je již dostupné i to s L3 Lite5 a celkem mě nepříjemně překvapilo.
...............

Kategorie: 

Nové verzování Mikrotiku?

Nedávno byla zvěřejněna informace na stránkách Mikrotiku, že bude nejspíš nové verzování a to následovně. Pokud bude nějaká nová funkce, tak bude klasicky verze X.X a pokud bude nalezena v této verzi nějaká chyba tak potom bude verze X.X.X Příklad ve verzi 6.30 bude nějaká nová funkce fast tracku a bude nalezena nějaká chyba v této funkci tak potom bude další verze 6.30.1
Osobně si myslím, že to špatný nápad není, uvidíme jestli bude skutečně zavedeno.

Kategorie: 

Routerboard hAP lite „pípák“ nemá!!

Udělal jsem malou rozborku tohoto HW, který je velmi odlehčení oproti klasickému wifi routeru od mikrotiku je také odlehčen malou cenou. Pořizovací cena je kolem 500 CZK. To že routerboard nemá POE ani piezoměnič hole vůbec nezatracuje ve srovnání, co umí jiné routery od konkurenčních výrobců. Procesor architektury simps není žádné „dělo“ ale na domácí užití krásně dostačuje. Více ve videu.

Kategorie: 

LTE realita v ČR

Vážení opět si dovolím napsat malinkou vsuvku, která nemá s Mikrotikem nic moc společného, ale toto mě opravdu dostává. Momentálně snad každých 15 minut v televizi slyšíme reklamy na super moderně rychlý internet na technologii LTE. V brzké době budu testovat po ČR připojení LTE i já a už dnes si připravuji různé podklady a narážím na zajímavou skutečnost.
Takže například operátor Vodafone, který nazývá svůj internet turbo internetem ho asi porovnává s vytáčeným připojením před 10 lety, protože pokud se podíváte na jeho mapu pokrytí tak na první pohled na vás vytryskne červená barva v 98% celé mapky ČR, ALE toto je takzvané ošizené LTE s úzkým kanálem v 900MHz které má fungovat až 20Mb/s. Každému je asi jasné jak se liší realita od slova až, ale to si otestujeme. Pokud chceme lepší LTE nějakých těch až 75Mb/s tak se musíme držet na východě ČR a nebo velkých měst, nicméně nemělo se LTE budovat prvně na vesnicích? Ano asi 900MHz 20Mb/s LTE je tou modernizací… Ve srovnání HSPA+ je o trochu rychlejší.

Jdeme dál O2 a T-mobile se svojí sdílenou sítí. Mapa O2 je asi totálně k ničemu protože ukazuje pouze vrstvy 2G,3G,LTE. Nelze se tedy dopátrat jaké že to LTE je u mě v lokalitě. Naštěstí u mapy T-mobilu to najdeme a můžeme to tak odvodit. Tam je to už daleko s rychlejším LTE 75Mb/s lepší ba výrazně lepší jak u Vodafonu, ale zase je třeba vzít na vědomí, že Vodafone buduje síť sám.

Nu na reálné testy se hodně těším, především na test v obydlí, kde jsou překážky a na měření stability, rychlost není zdaleka vše.

Kategorie: 

Příspěvky

Vzhled Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer